PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31125}

Pociągi pod specjalnym nadzorem

Ostře sledované vlaky
7,5 12 075
ocen
7,5 10 1 12075
7,6 21
ocen krytyków
Pociągi pod specjalnym nadzorem
powrót do forum filmu Pociągi pod specjalnym nadzorem

Proste, bezpretensjonalne, klarowne dzieło. Miesza konwencje i klimaty. Romantyczny i rubaszny. Duże spectrum postaci i zachowań. Nie przekraczający cienkiej czerwonej linii, za którą zaczyna się zły smak, w baaardzo szerokim pojęciu tego sformułowania.
Daję serduszko, a nawet dwa!

ocenił(a) film na 6
narayama

Ple ple ple i te de. Do arcydzieła to mu brakuje od metra. Np. zdecydowanie lepszym filmem z mniej więcej tą samą tematyką jest "Pociąg życia" - i straszne i śmieszne. W ogóle Hrabal jest przereklamowany, co nie znaczy, że do dupy. Zabijał koty i pisał, co mu przyszło do głowy. Naprawdę! A sam film, no cóż - okropnie się zestarzał. Cześć

Krzypur

Co masz, ma myśli, twierdząc, że okropnie się zestarzał? Moim zdaniem technicznie dzięki czarno-białym zdjęciom stworzył klimat filmu. To, że film zachował swoją rubaszność mimo lat, też się zgodzę, dzięki czemu bawi lepiej niż kolejne części American Pie.

ocenił(a) film na 6
buterfly

A co ma jedno do drugiego? Też sobie... "American Pie", to jakby porównać np. Wodeckiego z Martyniukiem. Lubię prozę Hrabala, natomiast filmy osnute na jego pisarstwie - nie za bardzo. Dlaczego? Bo żywiołem pábitela z Nymburka było słowo, a nie wszystkie słowa, akapity, rozdziały i myśli da się przerobić na obrazy.

Krzypur

Ma, tyle że oba filmy to jednak komedie co do filmu można przedstawić podteksty seksualnie z lekkością i mniej dosłownie niż w American Pie. Menzel bardziej stawiał na klimat i oddanie lubieżności z klasą Hrabala niż na kopiowanie słowo w słowo konkretnego dialogu. Natomiast Panowie Wodecki i Martyniuk wykonują inny gatunek muzyczny, wiec nie wiem skąd to porównanie.

ocenił(a) film na 6
buterfly

Skąd porównanie? Obaj panowie śpiewają.

Krzypur

Tyle tylko, że zupełnie inny gatunek muzyczny ;)

ocenił(a) film na 6
buterfly

Jeszcze inaczej - "Różowa pantera" z 1963 r. i z 2006 r. to jest ten sam gatunek. No i co? Już wiesz, o czym piszę? Nie gatunki lecz jakość.

Krzypur

Nie gatunki, lecz jakość. O tym właśnie był mój pierwszy post :) Pociąg pod specjalnym nadzorem oraz American Pie to te same gatunki, co więcej oba filmy poruszają sprawę inicjacji seksualnej. Jednak jakość tych produkcji jest już diametralnie inna.

ocenił(a) film na 6
buterfly

Dobra, miej ostatnie słowo.

Krzypur

Nasz ocena punktowo filmu nie różni się drastycznie, ty oceniłeś film na sześć ja na osiem. Nie wiem, czy oglądałeś, ale z filmografii reżysera polecam Skowronki na uwięzi.

ocenił(a) film na 6
buterfly

Znam, znam, też Hrabal.

Krzypur

Klasykę warto znać albo nadrobić :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones